współpraca
Poszczególne etapy współpracy

Przygotowanie oferty cenowej dla Klienta

Wszystkim zainteresowanym współpracą, proponuję przygotowanie oferty cenowej. Zazwyczaj jest ona sporządzana już po pierwszym kontakcie telefonicznym bądź e-mailowy. Cena projektu ustalana jest zawsze indywidualnie z uwzględnieniem tzw. trudności pomieszczenia, lokalizacji oraz metrażu powierzchni przeznaczonej do zaprojektowania. Niektóre projekty wymagają więcej czasu inne zaś mniej ze względu na prosty układ. Nie bez znaczenia są również oczekiwania klienta co również ma wpływ na cenę. Dobry kontakt z klientem jest dla mnie najważniejszy dlatego zawszę staram się dostosować cenę tak by obie strony były zadowolone.

 

Spotkanie z Klientem w celu podpisania umowy i uzgodnienia szczegółów dotyczących projektu

Wszystkim zainteresowanym współpracą, proponuję spotkanie w celu podpisania umowy i uzgodnienia szczegółów dotyczących projektu. Miejsce spotkania ustalamy indywidualnie. Zazwyczaj jest to obiekt, który będę projektować. Dzięki temu mam możliwość lepszego zapoznania się z przestrzenią. Lecz jeśli budynek nie jest jeszcze gotowy, ustalam z klientem inne dogodne dla niego miejsce. Na pierwszym spotkaniu staram się poznać nowe miejsce i zwykle wtedy rodzą się pierwsze pomysły. Klienci przedstawiają mi swoje oczekiwania, zadają pytania dzięki którym rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Podczas naszej rozmowy staram się jak najlepiej poznać klienta co ułatwi mi późniejszą pracę nad projektem. Dzięki temu mam możliwość lepszego spełnienia jego oczekiwań, uchwycenia gustów i poznania przyzwyczajeń, tak by projekt był w pełni zadowalający. Wyliczam również dokładną cenę projektu i ustalamy zasady oraz warunki naszej późniejszej współpracy. Umawiamy się również na pomiar w dogodnym dla obu stron terminie.

 

 

Etap 1

Wykonanie pomiaru projektowanej przestrzeni wraz z inwentaryzacją oraz dokumentacją fotograficzną

Podczas pomiaru dokładnie mierzę i wykonuję dokumentację fotograficzną pomieszczeń przewidzianych w projekcie. W przypadku, kiedy obiekt nie jest jeszcze oddany do użytku, pracuję bazując jedynie na planach.

 

Etap 2

Przekazanie Klientowi propozycji wstępnej dokumentacji projektowej.

Po starannej analizie potrzeb klienta, oraz możliwości danej przestrzeni, w przeciągu trzech tygodni przygotowuję propozycje wstępną układu funkcjonalnego i aranżacyjnego w postaci rzutów z góry i uproszczonej wizualizacji. Jeżeli przestrzeń daje możliwości wykonania innego układu przygotowuję również wersję dodatkową. Za pomocą wyburzeń lub dobudowy ścian, kształtuję nową przestrzeń, lub zmieniam przeznaczenie dotychczasowych pomieszczeń. Planuję usytuowanie mebli i sprzętów. Projektuję sufity, układ pomieszczeń oraz okładzin podłogowych i ściennych. Następnie wysyłam projekty do klienta na e maila tak by na spokojnie mógł się z nimi zapoznać.

Po przedstawieniu projektów klientowi, czekam na decyzję czy zaproponowana wersja jest najbliższa jego oczekiwaniom i oczekuję na odpowiedz zwrotną dotyczącą dalszych modyfikacji. Jeżeli natomiast okaże się ,że żadna z przygotowanych koncepcji nie spełnia oczekiwań klienta, przygotowuję propozycję dodatkową.

 

Etap 3

Opracowanie dokumentacji projektowej. Ustalenie wersji końcowej projektu z Klientem oraz wykonanie 3 omówionych poprawek.

Po zapoznaniu się z projektem wstępnym klient zwykle przedstawia mi swoją propozycję zmian które wspólnie omawiamy. Następnie uzgadniamy ewentualne poprawki i nanoszę je do projektu. Cena projektu obejmuje trzy zmiany projektu wstępnego. Modyfikujemy wnętrze aż do momentu pełnej akceptacji każdego z projektowanych pomieszczeń.

 

Jeśli klient jest już w pełni zadowolony z projektu przechodzę do kolejnego etapu. Po akceptacji końcowej projektu, przygotowuję szczegóły projektu. Proponuję konkretne materiały wykończeniowe. W zależności od wybranego projektu, przygotowuję również próbki materiałów, które klient może obejrzeć podczas naszych następnych spotkań. Wybieramy meble, armaturę, ceramikę, podłogi, wszelkie dodatki, sprzęt RTV i AGD oraz oświetlenie. Dokładnie ustalamy kolorystykę ze szczegółową specyfikacją materiałów. Na każdym z etapów, klient podejmuje ostateczną decyzję, dotyczącą proponowanych rozwiązań i elementów. Jeżeli w projekcie ujęty jest szczegółowy opis, przygotowuję również specyfikację wszystkich użytych w projekcie materiałów. Ułatwia to klientowi dokonywanie zakupów, sposobu układania i rozmieszczenia poszczególnych elementów, co jest niezbędne do poprawnego wykonania projektu.

 

Etap 4

Przekazanie dokumentacji projektowej Klientowi

Po pełnej akceptacji, następuje przekazanie całej dokumentacji projektowej na płycie CD oraz wysłanie projektu mebli lub innych elementów robionych pod wymiar do wyceny. Jest to zwykle zakończenie mojej pracy.

 

Etap 5

Nadzór autorski projektu (uzgodnienie z fachowcem sposobu wykonania oraz dopilnowanie, by projekt był zgodny z założeniami)

W przypadku wyboru projektu luksusowego, dokonuję również zamówień poszczególnych elementów użytych w projekcie. Zajmuję się także nadzorem autorskim, doglądając przebiegu prac wykończeniowych tak, by wszystko było zgodne z założonym projektem. Wyjaśniam niejasności pojawiające się podczas realizacji, a w przypadku jakichkolwiek zmian wynikłych podczas prac remontowych, nadzoruję poprawne wykonanie końcowe projektu.

 

Etap 6

Wykonanie dokumentacji fotograficznej

W przypadku wubory projektu wnętrza wraz z nadzorem na koniec naszej współpracy kiedy wnętrze jest już dopracowane w najmniejszym detalu wykonuję również małą sesję zdjęciową do mojego portfolio.