wspótpraca
Poszczególne etapy współpracy

Wszystkim zainteresowanym współpracą, proponuję spotkanie wstępne. Miejsce ustalam indywidualnie. Zazwyczaj jest to obiekt, który będę projektować. Dzięki temu mam możliwość lepszego zapoznania się z przestrzenią. Lecz jeśli nie jest jeszcze gotowy, ustalam z klientem inne dogodne dla niego miejsce.

 

Na spotkaniu ustalam szczegóły dotyczące przyszłego projektu. Zasady oraz warunki współpracy. Jeżeli klient jest zdecydowany na moje usługi, podpisujemy umowę. Określamy budżet przewidziany na realizację projektu. Proszę również o wypełnienie ankiety projektowej, która ułatwi mi późniejszą pracę. Dzięki niej mam możliwość lepszego poznania klienta, jego oczekiwań, gustów i przyzwyczajeń, tak by projekt był w pełni zadowalający. Umawiamy się również na pomiar.

 

Podczas pomiaru dokładnie mierzę i wykonuję dokumentację fotograficzną pomieszczeń przewidzianych w projekcie. W przypadku, kiedy obiekt nie jest jeszcze oddany do użytku, pracuję na rysunkach od dewelopera.

 

Po starannej analizie potrzeb klienta oraz możliwości technicznych danej przestrzeni, przygotowuję dwie propozycje nowego układu funkcjonalnego i aranżacyjnego w postaci rzutów z góry i wizualizacji. Za pomocą wyburzeń lub domurowań ścian działowych, kształtuję nową przestrzeń, lub zmieniam przeznaczenie dotychczasowych pomieszczeń. Planuję usytuowanie konkretnych mebli i sprzętów. Projektuję sufity podwieszane, układ drewna i ceramiki na podłodze.

 

Po przedstawieniu projektów klientowi, wybieramy tę wersję, która jest najbliższa jego oczekiwaniom. Następnie uzgadniamy ewentualne poprawki i nanosimy je do projektu. Jeżeli okaże się, że żadna z przygotowanych koncepcji nie spełnia oczekiwań, przygotowuję następne, aż do momentu pełnej akceptacji każdego z projektowanych pomieszczeń.

 

Następnie, przygotowuję szczegóły zaakceptowanej koncepcji. Dobieram konkretne materiały wykończeniowe. W zależności od wybranego projektu, przygotowuję również próbki materiałów, które mogą Państwo obejrzeć podczas naszych następnych spotkań. Wybieram meble, armaturę, ceramikę, podłogi, wszelkie dodatki, sprzęt RTV i AGD oraz oświetlenie. Dokładnie ustalam kolorystykę ze szczegółową specyfikacją materiałów. Na każdym z etapów, klient podejmuje ostateczną decyzję, dotyczącą proponowanych rozwiązań i elementów. Jeżeli w projekcie ujęty jest szczegółowy opis, przygotowuję również specyfikację wszystkich użytych w projekcie materiałów. Ułatwia to klientowi dokonywanie zakupów, sposobu układania i rozmieszczenia poszczególnych elementów, co jest niezbędne do poprawnego wykonania projektu.

 

Po pełnej akceptacji, następuje przekazanie całej dokumentacji projektowej i zakończenie mojej pracy.

 

W przypadku wyboru projektu luksusowego, dokonuję również zamówień poszczególnych elementów użytych w projekcie. Zajmuję się także nadzorem autorskim, doglądając przebiegu prac wykończeniowych tak, by wszystko było zgodne z założonym projektem. Wyjaśniam niejasności pojawiające się podczas realizacji, a w przypadku jakichkolwiek zmian wynikłych podczas prac remontowych, nadzoruję poprawne wykonanie końcowe projektu.