wspótpraca
Poszczególne etapy współpracy

Wszystkim zainteresowanym współpracą, proponuję spotkanie wstępne. Miejsce ustalamy indywidualnie. Zazwyczaj jest to obiekt, który będę projektować. Dzięki temu mam możliwość lepszego zapoznania się z przestrzenią. Lecz jeśli nie jest jeszcze gotowy, ustalam z klientem inne dogodne dla niego miejsce.

 

Na pierwszym spotkaniu staram się poznać nowe miejsce i zwykle wtedy rodzą się pierwsze pomysły. Klienci przedstawiają mi swoje oczekiwania, zadają pytania dzięki którym rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Wyliczam również dokładną cenę projektu i ustalamy zasady oraz warunki naszej późniejszej współpracy. Jeżeli klient jest zdecydowany na współpracę, umawiamy się również na pomiar oraz podpisanie umowy.

 

Na kolejnym spotkaniu podpisujemy umowę oraz ustalamy wszelkie szczegóły dotyczące przyszłego projektu. Podczas naszej rozmowy staram się jak najlepiej poznać klienta co ułatwi mi późniejszą pracę nad projektem. Dzięki temu mam możliwość lepszego spełnienia jego oczekiwań, uchwycenia gustów i poznania przyzwyczajeń, tak by projekt był w pełni zadowalający. Podczas pomiaru dokładnie mierzę i wykonuję dokumentację fotograficzną pomieszczeń przewidzianych w projekcie. W przypadku, kiedy obiekt nie jest jeszcze oddany do użytku, pracuję bazując jedynie na planach.

 

Po starannej analizie potrzeb klienta, oraz możliwości danej przestrzeni, w przeciągu dwóch tygodni przygotowuję dwie propozycje układu funkcjonalnego i aranżacyjnego w postaci rzutów z góry i wizualizacji. Za pomocą wyburzeń lub dobudowy ścian, kształtuję nową przestrzeń, lub zmieniam przeznaczenie dotychczasowych pomieszczeń. Planuję usytuowanie mebli i sprzętów. Projektuję sufity, układ pomieszczeń oraz okładzin podłogowych i ściennych. Następnie wysyłam projekty do klienta na emaila tak by na spokojnie mógł się z nimi zapoznać.

 

Po przedstawieniu projektów klientowi, czekam na decyzję która wersja jest najbliższa jego oczekiwaniom i którą z nich wybierze do dalszej modyfikacji. Jeżeli natomiast okaże się ,że żadna z przygotowanych koncepcji nie spełnia jego oczekiwań, przygotowuję dodatkową.

 

Po wybraniu jednej z wersji klient zwykle przedstawia swoją propozycję zmian które wspólnie omawiamy. Cena projektu obejmuje trzy zmiany wybranej propozycji. Następnie uzgadniamy ewentualne poprawki i nanoszę je do projektu. Modyfikujemy wnętrze aż do momentu pełnej akceptacji każdego z projektowanych pomieszczeń.

 

Następnie, przygotowuję szczegóły projektu. Proponuję konkretne materiały wykończeniowe. W zależności od wybranego projektu, przygotowuję również próbki materiałów, które klient może obejrzeć podczas naszych następnych spotkań. Wybieramy meble, armaturę, ceramikę, podłogi, wszelkie dodatki, sprzęt RTV i AGD oraz oświetlenie. Dokładnie ustalamy kolorystykę ze szczegółową specyfikacją materiałów. Na każdym z etapów, klient podejmuje ostateczną decyzję, dotyczącą proponowanych rozwiązań i elementów. Jeżeli w projekcie ujęty jest szczegółowy opis, przygotowuję również specyfikację wszystkich użytych w projekcie materiałów. Ułatwia to klientowi dokonywanie zakupów, sposobu układania i rozmieszczenia poszczególnych elementów, co jest niezbędne do poprawnego wykonania projektu.

 

Po pełnej akceptacji, następuje przekazanie całej dokumentacji projektowej na płycie CD oraz wysłanie projektu mebli lub innych elementów robionych pod wymiar do wyceny. Jest to zwykle zakończenie mojej pracy.

 

W przypadku wyboru projektu luksusowego, dokonuję również zamówień poszczególnych elementów użytych w projekcie. Zajmuję się także nadzorem autorskim, doglądając przebiegu prac wykończeniowych tak, by wszystko było zgodne z założonym projektem. Wyjaśniam niejasności pojawiające się podczas realizacji, a w przypadku jakichkolwiek zmian wynikłych podczas prac remontowych, nadzoruję poprawne wykonanie końcowe projektu.